Masaże terapeutyczne – co warto o nich wiedzieć?

Mogą poprawić nam nastrój i samopoczucie, mogą też pomóc nam w walce z wieloma problemami zdrowotnymi. Masaże terapeutyczne mają niezwykłą moc, a grono osób korzystających z ich wsparcia konsekwentnie się poszerza. Jakie masaże są nam znane? W jakich przypadkach warto z nich korzystać i na jakie efekty można liczyć?

Masaż tajlandzki
Jest doskonale znany na całym świecie, a jego historia liczy sobie ponad 1000 lat. Masaż tajlandzki to niezwykła i wymagająca zarazem technika, która wiąże się z akupunkturą oraz z medycyną ajurwedyjską. Głównym celem masażu jest „otworzenie” ciała i pozbycie się takich problemów, jak problemy ze snem, nadmierne napięcie, stres oraz brak energii. Taki masaż może się rewelacyjną terapią dla osób cierpiących z powodu częstych bólów głowy. Przyniesie też ulgę osobą dotkniętym bezsennością, bólami barków oraz szyi.

Masaż sportowy
Głęboki masaż ciała, kojarzony głównie ze sportowcami, ma poprawiać kondycję oraz zmniejszać ryzyko kontuzji. W trakcie takiego zabiegu, jakim jest masaż sportowy, masażysta ma „pozbyć się” z mięśni pacjenta nadmiernej ilości kwasu mlekowego i węglowego – substancji, które są uznawane za główną przyczynę bólu mięśni. Im mniej takich kwasów w ludzkim organizmie, tym efektywniej mogą pracować ludzkie mięśnie. Masaż sportowy pomaga też rozluźnić mięśnie, ma jednocześnie korzystny wpływ na stawy.

Japoński masaż Shiatsu
Ta forma masażu nie jest jeszcze zbyt dobrze znana w naszym kraju, jednak dzięki rosnącej fascynacji Japonią wiemy na ten temat coraz więcej. Shiatsu to technika, w której najważniejsze jest uciskanie tych miejsc w ludzkim ciele, przez które przepływa energia. Ta technika korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego, może też wspomóc pracę serca oraz układu oddechowego.

Odmładzający indyjski masaż głowy
Ten masaż indyjski jest ceniony przede wszystkim przez osoby marzące o pięknym wyglądzie. Skupia się on na głowie oraz na mięśniach barków i szyi. Dzięki niemu mięśnie oraz skóra są powoli uwalniane od szkodliwych toksyn, co przynosi znaczną poprawę samopoczucia, a jednocześnie korzystnie wpływa na wygląd.

Masaże terapeutyczne każdemu z nas mogą przynieść wiele korzyści. Wystarczy dopasować technikę masażu do swych potrzeb i wybrać sprawdzonego masażystę. Pamiętajmy, że tylko oddanie się w dobre ręce zapewnić nam może pozytywne rezultaty.