Badania profilaktyczne w gabinecie ginekologicznym

Badania ginekologiczne, choć nie kwalifikują się do najprzyjemniejszych, są jednakże badaniami, które należy wykonywać systematycznie. Sporo pań decyduje się umówić do lekarza dopiero wtedy, kiedy zaczyna zauważać niepokojące objawy. W takim przypadku często dochodzi do zidentyfikowania chorób czy też schorzeń, które zazwyczaj wymagają wykonania zabiegów. Doktora, którym jest ginekolog wrocław warto odwiedzać od czasu do czasu, po to, żeby mieć własne zdrowie pod kontrolą.

 

Jakie badania powinnaś wykonać

Admedica Kod pocztowy: 54-203 QualiMED Ulica: Legnicka 51/53 QualiMED Miejscowość: Wrocław QualiMED Województwo: dolnośląskie QualiMED Strona WWW: Ginekolog Wrocław QualiMED REGON: 932709487 QualiMED NIP: 8992067660

Decydując się na profilaktyczne badania u lekarza z całą pewnością warto poddać się cytologii. Jest to badanie całkowicie bezbolesne. Polega na pobraniu wymazu z szyjki macicy, który to wymaz jest w następnej kolejności oceniany. Dzięki temu badaniu możliwe jest przedwczesne rozpoznanie raka szyjki macicy. Warto nadmienić, że NFZ opłaca profilaktyczne badania, w następstwie tego nawet jeśli pacjentka chce udać się do gabinetu prywatnego, to jeżeli ma on podpisany kontrakt z funduszem zdrowia nie będzie musiała płacić za tego typu badanie. Z wyjątkiem badania cytologicznego konieczne jest ponadto wykonanie badania piersi, które tak samo powinno zaliczać się do w sposób systematyczny realizowanych badań. Lekarz ginekolog zwykle wysyła kobietę do specjalisty, który zrealizuje badanie USG bądź też badanie mammograficzne. Niekiedy już na wizycie u ginekologa można przeprowadzić usg piersi – jeżeli lekarz posiada odpowiednie kwalifikacje. Badanie to pozwala na wczesne zdiagnozowanie raka piersi, jak i niepokojących zmian, które powinno się obserwować w sposób bieżący.

Opowiedz o swych wątpliwościach

Profilaktyczna konsultacja u ginekologa to ponadto okazja na rozwianie wszelkich wątpliwości które związane są ze stanem zdrowia, ale nie tylko. Jeżeli na przykład niebawem chcesz urodzić maluszka, to na takiej konsultacji dowiesz się bardzo wiele interesujących rzeczy. Lekarz powiadomi Cię jak przyszykować się do porodu, jakie badania podstawowe musisz wykonać i jakie szczepionki przyjąć. Panie, które mają jakieś kłopoty z miesiączką także mogą otrzymać odpowiedzi na pytania.

Wizyta w gabinecie ginekologa nie jest wcale taka straszna, rzecz jasna pod warunkiem, że trafi się w ręce fajnego doktora.